کاربرد سینی کابل

کاربرد سینی کابل

کاربرد سینی کابل

یکی از تجهیزات ساختمانی که برای کابل کشی و سیم کشی ساختمان‌ها به‌کار سینی کابل میباشد.با جای دادن سیم‌ها  در سینی کابل علاوه بر مرتب سازی، باعث حفظ ایمنی سیم کشی ساختمان می‌شود. سینی کابل در محیط‌ها و مکان‌های مختلف همچون فضای بسته، فضای باز، محیط‌های مرطوب، محیط‌های پرخطر و همچنین محیط‌هایی که دارای نویز الکتریکی و یا لرزش  مورد استفاده قرار میگیرد.  سینی کابل نیز همچون سایر  تجهیزات برقی ، باید دارای استانداردهایی خاص و تاییدیه معتبر باشد.

انجمن ملی تولیدکنندگان برق دستورالعمل و دفترچه راهنمایی را  جهت نحوه نصب، نگهداری و تعمیر سینی کابل منتشر کرده است. انطباق سینی کابل با این استاندارد موجب اطمینان از صحت نصب و کارکرد درست آن می‌گردد.

 می‌توان سینی کابل را بر روی دیوار، سقف‌، کف و حتی در مسیرهای صعب العبور و به صورت عمودی نیز نصب و استفاده کرد. یکی دیگر از کاربردهای سینی کابل ایجاد امنیت  در محیط‌های خطرناک که در معرض آتش سوزی هستند میباشد. این نکته مهم را نباید فراموش کرد که نصب سینی کابل باید توسط طراحان و مهندسین حرفه‌ای انجام گردد و البته باید از سینی کابل های مخصوص  برای محیط‌هایی که احتمال آتش سوزی در آن‌ها زیاد است، استفاده شود.

سینی کابل در سایزهای مختلفی ارائه میشود و به همین جهت برای همه نوع ساختمان و هر نوع پیکربندی مناسب میباشد. سینی کابل ها  قابلیت تغییر شکل و انعطاف پذیری دارند .جهت نصب ایمن و صحیح سینی کابل باید سه شاخص مهم را در نظر گرفت: محدودیت‌های وزن سینی کابل‌های مختلف، قوانین مربوط به فواصل سیم‌ها و محدودیت‌های محیطی.

تعداد و سایز مناسب سینی کابل را تعداد سیم‌هایی که قرار است در آن قرار بگیرند و همچنین محیطی که قرار است سینی کابل در آن نصب شود، تعیین میکند.

یک ویژگی خاص سینی کابل  منعطف و قابل تغییر بودن آن است، مهندسین و طراحان باید از این ویژگی به گونه ای استفاده کرده و سیستم سینی کابل را  طراحی و سایزبندی کنند که هم برای استفاده کنونی مناسب و مقرون به صرفه باشد و هم برای نیازهای آینده مناسب باشد.

الکترو برق آران تولید کننده و توزیع کننده انواع سینی کابل .جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

« ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام الکترو برق آران روی لینک کلیک کنید. »

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.