کاربرد لوله پلیکا

کاربرد لوله پلیکا

کاربرد لوله پلیکا

لوله های پلیکا به دلیل استحکام، وزن کم و عدم زنگ زدگی؛ لوله‌ای مناسب و قابل اطمینان برای انتقال آب و سیالات میباشند.

لوله پلیکا در صنعت ساختمان سازی جهت انتقال فاضلاب و آبهای سطحی که فشار کمی دارند بکار میرود . همچنین از لوله پلیکا برای پوشش سیم و کابل نیز استفاده میشود. لوله پلیکا از لوله‌های پرکاربرد در صنعت ساختمان بوده و بیش از نیمی از U-PVC (پی وی سی) تولید شده در این صنعت به کار می‌روند.  لوله پلیکا از لوله‌های پلیمری قدیمی در بازار میباشد و علیرغم این موضوع هنوز به دلیل تقاضای بازار تولید و توزیع میگردد.

کاربرد لوله PVC ( پلیکا):

•    سیستم آبیاری تحت فشار (مزرعه)

•    سیستم آبرسانی شهری

•    سیستم فاضلاب شهری

•    سیستم فاضلاب ساختمان

•    سیستم آبرسانی از چاههای آب

•    سیستم آبرسانی ساختمان

•    انتقال کابلهای برق و مخابراتی

•    سیستم هواکش ساختمان و فاضلاب

•    سیستم تخلیه آب باران

کاربرد لوله PVC در تخلیه فاضلاب

کاربرد متداول لوله‌های پلیکا در کنترل و تخلیه مواد زائد و فاضلاب شهری میباشد.  با استفاده از لوله پلیکا می‌توان در ساختمان‌های امروزی و مراکز صنعتی، فاضلاب‌های آبی را تخلیه نمود. لوله‌های پلیکا برای این امر می‌توانند درون دریچه یا به صورت زیرمینی نصب گردند.

سینک و دستشویی از جمله مثال‌هایی میباشد که ما می‌توانیم در داخل خانه برای کاربرد لوله پلیکا فاضلابی در تخلیه پسماند و فاضلاب ببینیم. دلیل اصلی استفاده از این نوع لوله ها، ویژگی‌های خاص پی‌ وی سی مثل مقاومت دربرابر خوردگی، انعطاف‌پذیری بالا و ضد زنگ بودن باعث شده که لوله‌های پلیکا در انتقال و تخلیه پسماند است میباشد.

کاربرد لوله PVC در عمران

جهت کاهش هزینه‌‌ها، لوله‌های PVC کاربرد چشمگیری در قسمت‌های مختلف ساختمان سازی داشته و به جایگزین مناسبی برای لوله‌هایی با جنس چوب و فلز تبدیل شده است. جدای کاربرد لوله پلیکا در توزیع آب و تخلیه فاضلاب ساختمان ها، از لوله پلیکا ناودانی در قسمت ناودان‌ها و دودکش‌ها نیز استفاده‌ی گسترده ای میگردد.

کاربرد لوله پلیکا در کنترل مواد شیمیایی

در مقایسه با لوله‌های فلزی و آهنی، لوله‌های PVC قادر به حمل مواد شیمیایی مشخصی همچون مواد اسیدی میباشند که لوله‌ فولادی از این امر برنمی‌آیند. بنابراین کاربرد لوله‌ پلیکا جهت انتقال ترکیبات شیمیایی همچون اسید‌های آلی و معدنی، اسید‌های آنیدرید، الکل ها، هیدروکربن‌ها، آمومیناک‌ها، مواد قلیلایی، هالوژن‌ها، نمک‌ها و اسیدهای اکسید کننده بسیار زیاد میباشد.

الکترو برق آران تولید کننده و توزیع کننده انواع لوله پلیکا . جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

« ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام الکترو برق آران روی لینک کلیک کنید. »

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.