نکات کلیدی جهت انتخاب نردبان کابل مناسب

نکات کلیدی جهت انتخاب نردبان کابل مناسب

نردبان کابل

نردبان کابل معمولا به عنوان قوی‌ترین نوع از  محصولات نگهداری و محافظت از کابل‌ها و سیم‌کشی‌ها در نظر گرفته می‌شود. نردبان کابل اکثرا در مکان‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرد که سیم کشی به‌صورت عمودی انجام گردد. نردبان کابل از فولاد، استیل، آلومینیوم یا به صورت گالوانیزه ساخته میشود. برای پشتیبانی تعدادزیادی از کابل های سنگین برای مسافت‌های طولانی، نردبان کابل بهترین گزینه بوده که به سرعت نصب شده و در عین حال قدرتمند باشد و عمر طولانی‌تری خواهد داشت. طول استاندارد برای نردبان کابل ۳ تا ۶ متر است. نردبان کابل دارای اتصلات و تجهیزاتی است شامل زانویی نردبان کابل، سه راهی نردبان کابل، چهارراهی نردبان کابل، رایزر نردبان کابل، ردیوسر نردبان کابل و… میباشد.

نکات کلیدی جهت انتخاب سینی کابل و نردبان کابل مناسب

باتوجه به اینکه صنایع مختلف به سینی کابل و یا نردبان کابل نیاز خواهند داشت، درک صحیح از انتخاب درست مواد برای تولید سینی کابل و نردبان کابل به منظور کاربرد در محدوده دمایی متغیر برای جلوگیری از آسیب‌های جدی و هزینه‌بر در طولانی مدت امری ضروری است. برخی از دستورالعمل‌های کلی در مورد انتخاب مواد مناسب جهت ساخت سینی کابل در کاربرد با دماهای بسیار پایین در زیر آورده شده است:
جنس سینی کابل و یا نردبان کابل کاربردی در حداقل دمای توصیه شده به صورت زیر است :
سینی کابل از جنس فولاد ضد زنگ برای استفاده در دمای ۳۰۰ درجه فارنهایت (۱۸۴- درجه سانتیگراد)
سینی کابل از جنس آلومینیوم برای استفاده در دمای منفی ۲۰۰ درجه فارنهایت (۱۲۹- درجه سانتیگراد)
سینی کابل از جنس فایبر گلاس برای استفاده در دمای منفی ۱۰۰ درجه فارنهایت (۷۳- درجه سانتیگراد)
سینی کابل از جنس فولاد کم کربن برای استفاده در دمای منفی ۲۰ درجه فارنهایت (۲۹- درجه سانتیگراد)
آلومینیوم، فایبرگلاس، فولاد و فولاد ضد زنگ، همه از جمله مواد قابل دسترس برای ساخت سینی کابل و نردبان کابل میباشند. این مواد در دمای محیط (۰ درجه تا ۱۰۰ درجه فارنهایت) به خوبی عمل می‌نمایند. با این حال، زمانی که محدوده این درجه حرارت از بین برود، مواد شروع به واکنش متفاوت می‌کنند. با کاهش درجه حرارت، استحکام کششی مواد به طور معمول افزایش یافته، در حالی که طول عمر سینی کابل معمولا کاهش می‌یابد. به عبارت دیگر، فلزات در تغییرات دمایی قوی‌تر و ضعیف‌تر می‌گردند.

الکترو برق آران ارائه دهنده انواع نردبان کابل در تبریز .جهت کسب اطلاعات بیشتر  در خصوص مشخصات سینی ها با ما تماس بگیرید.

« ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید. جهت عضویت در پیج اینستاگرام الکترو برق آران روی لینک کلیک کنید. »

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.